Podsumowanie Rundy Jesiennej !!

Runda Jesienna dla Czarnych zakończyła się 26 października, wygranym meczem z Liderem Złotowo. Dzisiaj przedstawimy małe podsumowanie pierwszej rundy w wykonaniu czarno-żółtych.
1. 25 punktów = zima na pozycji vice lidera rozgrywek

Taki dorobek udało się uzbierać drużynie prowadzonej przez trenera Jarka Płoskiego. Przed rozpoczęciem ligi wielu kibiców w ciemno brało by taki rezultat. Po zawirowaniach w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu i zmianie trenera cieszy fakt, że drużyna, która kadrowo dużo się nie zmieniła, podjęła rękawice do walki w nowym sezonie. Dlatego też 25 punktów i 2 pozycja w tabeli cieszy oko i kibiców i zawodników.

2. 11 rozegranych spotkań i ... żadnej porażki

Nie będziemy się porównywać do zespołu GKS Wikielec, który zdominował 4 ligę i nie przegrał żadnego spotkania a właściwie nawet nie zremisował, zbierając wszystkie możliwe punkty. Jednak fakt, że nasza liga jest bardzo mała, nie schodziliśmy z żadnego pojedynku pokonani. Przytrafiły się 4 remisy z czego dwa w dwóch pierwszych kolejkach. W pierwszej kolejce remis z Jordanem a w drugiej z Ossą. 6 i 9 kolejka to bezbramkowe remisy odpowiednio z Kozłowem i Radomniakiem,

3. Mecze domowe ... budujemy "Twierdze" w Rudzienicach

Sezon 2019/2020 na boisku w Rudzienicach wygląda solidnie. Z pięciu pojedynków remisujemy w meczu na szczycie z Radomnem 0:0 a resztę spotkań wygrywamy w dość okazały sposób. Najniższa wygrana 3;0 ze Złotowem a najwyższa 7;0 z Iskrą Narzym. Przypominają się czasy, gdzie na własnym boisku nie przegraliśmy 12 kolejnych spotkań i dopiero w pierwszym meczu po awansie do okręgówki przegraliśmy wysoko z Radomnem 5:0 i tzw Twierdza została rozbita. Może uda się w tym sezonie o lepszy wynik...

4 Mecze na wyjeździe trzeba punktować.

Z tego założenia trzeba wychodzić. Na boiskach rywali trzeba zdobywać punkty i każdy punkt trzeba szanować. Wiadomo, szkoda remisów, ale mogły być z tego przegrane tak jak w meczu z Ossą Biskupiec, gdzie musieliśmy gonić wynik. Dlatego ze zwycięstw się cieszymy a remisy szanujemy.

5. Strzelcy bramek... a raczej Strzelec

Przed rozpoczęciem sezonu w lokalnym piłkarskim społeczeństwie było głośno. Wszystko za sprawą Marcina Karczewskiego, który postanowił wspomóc Naszą drużyną rezygnując z gry na IV ligowym poziomie. Jedenaście ligowych spotkań pokazało nam jaka jest różnica pomiędzy IV ligą a A-klasą. Na 30 bramek zdobytych przez Czarnych, 21 strzelił Marcin. Cieszy fakt, że w końcu w Rudzienicach jest Napastnik z prawdziwego zdarzenia, jednak ktoś też musi się wziąć za strzelanie bramek, ponieważ jest przepaść... Po dwie bramki strzelali Adaś Kołakowski i Patryk Piotrowicz a po jednym trafieniu Patryk Olszewski, Karol Witkowski, Bartek Lisiak, Rafał Kozicki i Czarek Dedek.

6. Solidna Defensywa

Formacja defensywna Czarnych zanotowała dobrą rundę, a nawet bardzo dobrą. W poprzednim sezonie na półmetku straciliśmy 11 bramek. W tym momencie nasi obrońcy dali trafić rywalom tylko pięciokrotnie. W bramce dowodził Paweł Osasiuk, jednak liderem w obronie był zdecydowanie kapitan Mateusz Żurański.

7. Mecze i minuty na boisku

W rundzie jesiennej trener Jarek Płoski skorzystał z 21 zawodników.

Zawodnicy, którzy wystąpili na boisku w każdym z 11 spotkań to Karczewski, Grochocki, Lisiak, Kulkowski, Olszewski, Kołakowski, Ćwikliński

Zawodnicy, którzy wystąpili w 10 spotkaniach to Osasiuk, Żurański, Czarnowski, Kozicki, Dudek, Karkut

TOP 3 rozegranych minut

Marcin Karczewki 11 m. 988 min. średnio 89 minut

Tomek Grochocki 11 m. 942 min. średnio 86 minut

Paweł Osasiuk 10 m. 868 min. średnio 79

Rundę jesienną można ocenić na duży +. W każdym meczu widać było u zawodników chęć pokazania się z jak najlepszej strony. Zawodnicy na dniach będą kończyli treningi i czeka ich przerwa. Okres przygotowawczy zaczniemy w styczniu. Plan sparingów podamy wkrótce.

Forza Czarni