DERBY SĄ NASZE !!!!

W sobotę 19.10.2019 odbyły się Derby Gminy Iława na poziomie A-klasy.Nasza drużyna wyjechała na spotkanie do Frednowa.Pojedynki pomiędzy CZARNYMI a OHI zawsze elektryzowały lokalne społeczeństwo.Tak było i tym razem.Na trybunach pojawili sie licznie zgromadzeni kibice zRudzienic z fajną oprawą.Mecz rozpoczoł się dobrze dla naszej drużyny.Już w 6 minucie spotkania,po stałym fragmęcie gry,piłka zmierzała za linię końcową boiska ,jednak ambitnie powalczył o nią Bartosz Lisiak.Zagrywając futbolówkę głową na piąty metr gdzie znalazł się Cezary Dedek i strzałem szczupakiem skierował piłke do bramki.Dalsza część spotkania to wymienne ataki obu drużyn.W naszej bramce dobrze spisywał się Paweł Osasiuk,który przy trzech sytuacjach pokazał swój dobry warsztat bramkarski.Obserwując wydarzenia meczowe i przebieg pierwszej połowy,można było odnieść wrażenie,że to drużyna CZARNYCH kontrolowała sytuację na boisku i przeprowadzała więcej skladnych akcji.Pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 0:1 dla naszej drużyny.W drugiej odsłonie  meczu gra się wyostrzyła ,arbiter Wojciech Krztoń pokazał 5 żółtych kartek z czego 2 dla naszej drużyny.W 54 min.napastnik CZARNYCH Marcin Karczewski zostaje  faulowany  w polu karnym przez bramkarza OHI Frednowy.Efekt końcowy tego zdarzenia,to pewnie wykorzystany rzut karny przez samego poszkodowanego i mamy 0:2 dla CZARNYCH.Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.pod koniec drugiej połowy w poczynania naszego zespołu wkradło sie dużo niedokładności i nonszalancji co starali się wykorzystać zawodnicy z Frednowy.Jednak wszelkie strzały kończyły się blokadą obrońców bez jakiegokolwiek zagrożenia naszej bramki.

Cieszy fakt ze zwycięstwa w derbach,ponieważ patrząc na ligowe potyczki pomiędzy dryżynami w zeszłym sezonie w pierwszym meczu przegraliśmy 2:0,a w rewanżu padł remis 1:1.Ostatnią wygraną z drużyną Frednowy odnieśliśmy w sezonie 2014/15 w którym to pokonaliśmy rywali na wyjeżdzie 0:4 i 2:0 u siebie.Był to sezon w którym awansowaliśmy do klasy Okręgowej i w pojedynkach ligowych do sezonu 2018/19 nie spotkaliśmy się z OHI Frednowy.

skład Czarnych:Osasiuk-Kulkowski(Wasielewski 80'),Dedek,Żurański,Grochocki-Kozicki(Ćwikliński 65'),Olszewski(Karkut 85'),Czarnowski,Kołakowski(Witkowski 58'),Lisiak(Dudek 70')-Karczewski(Kryżba 87')

Bramki:Dedek 6',Karczewski 54'-rzut karny